Арестуваха изпълнителя на Gangnam Style

Psy, южнокорейският поп феномен, чиято песен Gangnam Style стана световен хит през 2012 г., е обект на полицейско разследване за предполагаемо получаване на психотропни лекарства с рецепта чрез посредници, заобикаляйки задължителните лични болнични консултации.
Полицейското управление в Сеул, Содемун, потвърди в четвъртък, че Psy - чието истинско име е Пак Дже-санг - и лекар от университетска болница са разследвани по подозрение в нарушаване на медицинския закон на Южна Корея, според информационната агенция Yonhap.
Разследването е в резултат на сигнал, че Psy е изпращал други лица, включително мениджъра си, да взимат лекарства с рецепта от негово име от университетска болница в Сеул от 2022 г. насам, без да присъства на необходимите консултации.
Въпросните лекарства включват Ксанакс, който се предписва за тревожни разстройства, и Стилнокс, хапче за сън, използвано за лечение на краткосрочно безсъние, съобщава вестник Chosun Biz.
И двете лекарства са строго регулирани в Южна Корея, като предписването и получаването им обикновено изискват лични посещения при лекар поради високия риск от пристрастяване и зависимост.
Управляващата компания на Psy, P Nation, призна процедурни пропуски.
"Беше неоспоримо грешка и небрежност трета страна да вземе хапчета за сън с рецепта от негово име. Извиняваме се. PSY е диагностициран с хронично разстройство на съня и приема сънотворни съгласно предписанието на медицинския си екип. Употребата на сънотворни е била под медицинско наблюдение и в рамките на предписаната доза, без да е имало предписване от друг човек", пишат в изявление от компанията.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/Life/arestuvaha-izpalnitelya-na-gan/



Коментари (0)
Добави коментар