Диана Дамянова: Фейсът се превръща в лексикон, всеки на партньора, децата, на родителите си
От профила във Фейсбук на Диана Дамянова
Преди месец-два видях да се въвежда модата „напускане на МВР” по фейсбук.
Съпроводено със сърцераздирателни думи и дискретен поглед нагоре към татко ми, който ме е възпитал и създал такъв герой.
То да си призная и аз доста често се обръщам наум към мама, която вече я няма, но не се бях сетила че подобни обръщения са публикуеми във фейса.
Въобще, фейсът се превръща в един генерален лексикон, дето всеки пише квото иска да каже на семейния си партньор, на децата си, на родителите си /понякога мъртви/ на колегите си, на приятелите си и на враговете си /предполагам/.
Голям, голям лексикон, текат мисли всякакви и се отправят съобщения всякакви.
Но… жанрът министър-председателят да благодари на собствената си полиция, за това че си е свършила работата /наистина похвална операция, явно подготвяна прецизно и дълго вре/, е този жанр ми отнесе шапката.
Сега, ние в частния сектор, често си пишем мейли с похвално, упрекващо или чисто информационно съдържание.
Целта на тези мейли е да направи работата ни по-подредена и по-добра. Поне такава е презумпцията.
Не ми е известно, ако има такива случай кажете ми и ще се поправя, някой ръководител на гигантска корпорация да благодари на свои служители за това, че си вършат работата и то по фейсбук.
Ама какво разбираме ние от частни сектор.
В държавата явно е по-различно и доволството /дали пък не и недоволството/ на първия , намира израз в публикация във фейсбук.
Не в прессъобщение, не в информация до медиите, не в някаква форма на служебна комуникация, а ей така във фейса.
По този повод искам да изпреваря събитията и да кажа, че след малко Джеки ще ми направи вечерно лятно лимончело- шприц и аз използвам случая да му благодаря за усърдната работа, за споделените мигове /цели 33 години/ и за това че все така всеотдайно и без резерви и без самосъхранение приготвя лимончело-шприц при поискване.
Затова е фейса, де си споделяме, когато сме доволни /и недоволни / един от друг.
Не ли?
Снимката е от по-преден период от този 33 годишен отрязък, но фейсбук благодарността е с днешна дата.
И така съм в новия тренд...
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/mrezhata/diana-damyanova-feysat-se-prev/


