3. Двама българи със златни медали от Купа „Странджа“ (СНИМКИ)

Мултимедия

Двама българи със златни медали от Купа „Странджа“ (СНИМКИ)

Станимира Петрова при жените и Даниел Асенов при мъжете с триумф на турнира

С български триумфи завърши вълнуващият финален ден на международния боксов турнир „Странджа“ пред пълните трибуни на столичната зала „София“. Освен качествени битки за отличията, зрителите се насладиха и на успеха на Станимира Петрова, която спечели купа „Странджа“ след покоряването на категория до 57 кг.

Победа също във финала на категория до 52 постигна звездата ни при мъжете Даниел Асенов, а Петър Белберов загуби от младия прогресиращ американец Ричард Торес-младши финалната битка при най-тежките.

Организаторите от Българската федерация по бокс бяха поканили всички бивши носители на купата, които бяха наградени с почетни плакети за цялостен принос към спорта, по случай 70-годишния юбилей на най-стария международен турнир в Европа.

Световната и двукратна европейска шампионка Станимира Петрова спечели финала в категория до 57 кг при жените срещу румънката Лакрамиоара Перижок с единодушно съдийско решение - 5-0 гласа (30-27, 29-28, 29-28, 29-28, 29-28). След края на двубоя си Петрова бе определена напълно заслужено за трети път в кариерата си за носителка на „Странджа“.

„Много съм щастлива и удовлетворена, много добре свършена работа. Очаквах добро представяне и да съм удовлетворена от играта си и мисля, че го постигнах. Разбира се, може да се подобрят някои неща, но и това ми е първото състезание след Световното. Аз не тренирах два месеца след него и сега се готвих за „Странджа“-та. Не се замислям вече за очакванията на хората и не си поставям напрежение върху себе си, защото не зависи понякога от мен. Смених стила си и станах по-агресивна, като за първо състезание мина доста добре и съм удовлетворена“, каза шампионката Петрова.

Петкратният европейски шампион Даниел Асенов спечели финала в категория до 52 кг с 4-1 съдийски гласа представителя на Узбекистан Худойназар Файзов - 30-27, 30-27, 29-28, 29-28, 28-29.