Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Общество
  3. Алексей Петров: “Гражданска отговорност” може да надхвърли 1000 лв.

Общество

Алексей Петров: “Гражданска отговорност” може да надхвърли 1000 лв.

Алексей Петров: Гражданска отговорност може да надхвърли 1000 лв. - Tribune.bg
Снимка:

Има добър повод някой да се скрие зад благовидната маска ERM II и да реализира една сделка, която с нищо не се различава от „ин хаус“ процедурите - едни пари се вземат от застрахователите и отиват в кореспонденти. Това казва пред „Труд news“изпълнителен директор на ССИ Алексей Петров по повод промените в Кодекса по застраховане. Той е категоричен, че ако бъдат гласувани предлаганите текстове „Гражданска отговорност“ за автомобили ще надхвърли 1 000 лв., а за камиони ще е над 10 000 лв.

На въпрос  защо не е бил допуснат до извънредното заседание на икономическата комисия, Алексей Петров отговори:

„Нямаше мотив и беше много унизително. Ние бяхме трима представители на Съюза за стопанска инициатива (ССИ). Аз съм изпълнителен директор на този съюз повече от 20 години. Мартин Димитров (б. р. председателят на икономическата комисия) можеше отново да прати едно писмо до ССИ и да каже: „ Не ми харесвате, не идвайте“. Беше ни подсказано, че аз и юристката сме нежелани защото сме бивши служители на ДАНС. Понеже тя носеше една много дебела папка, предварително имаше коментар какво има в нея. В папката носехме документи, в които ние се аргументирахме, че закона се прави само за една компания в Италия, за един кореспондент, на когото трябва да бъдат преведени едни суми. В папката имаше доказателства, че срещу този кореспондент, за когото се променя закона има заведени дела от български застраховател за 30 млн. евро, за 50 млн. евро. Има досъдебно производство в Неапол, има произнасяне на съдия в Милано, че при този кореспондент има елементи на корупционни практики. Всъщност ние щяхме да докажем, че промените ще обслужат някой, при когото са установени елементи на корупция”.

„Когато от една държава се съберат щети и се предявят към българското бюро „Зелена карта“, то разполага с банкова гаранция, която може да усвоява. В нашия случай, България е под мониторинг, който е поискан от нашето българско бюро, а не каквото твърди Министерство на финансите. Мониторингът е поискан от нашето бюро, точно заради този проблем и за да може да влезе във функция Съветът на бюрата, който усвоява тези банкови гаранции. Целта на мониторинга е да се изясни как се плаща и има ли насрещни документи, които доказват, че се плаща на пострадалия. В момента тази банкова гаранция е действаща, а Съветът на бюрата не иска да я усвои, защото няма доказателства, че парите са отишли при пострадалите. В същото време министърът на финансите предлага закон това да се усвои, допълни той.


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети