Правят защитено жилище за деца, жертва на трафик
България е на път да се превърне в лидер в борбата с киберпрестъпността
Следващата година в София ще има защитено жилище за деца, станали жертва на трафик. В него ще могат да бъдат настанени 10 души. Това обяви столичният кмет Йорданка Фандъкова по време на конференцията"Трафик на хора и киберпрестъпления: връзки, противодействие и превенция“. „Благодарна съм на правителството за подкрепата в тази сфера, именно тази наша съвместна дейност и изключително сериозна заявка за борба с това престъпно явление“, категорична беше Фандъкова.
Столичният кмет отбеляза, че от миналата година има Кризисен център за деца и приют за хора, жертва на трафик. За тази година подкрепа са получили 17 души, от които 7 деца. Столична община разполага и с кризисен център за деца, пострадали от насилие. Неговият капацитет е 22 места.
"Днес е Европейският ден за борба с трафика на хора. Жертвите на тези престъпления могат да бъдат от всякаква възраст и пол. В световния доклад на ООН се казва, че сексуалната експлоатация е най-често идентифицираната форма на трафик на хора – 79%, следвана от принудителен труд -18%“, допълни Фандъкова.
„България е на път да се превърне в лидер в областта на борбата с киберпрестъпленията. Страната реализира много успешни политики и в борбата срещу трафика на хора, като в тази област има какво още да се направи“, каза на свой ред председателят на Фондация „Ханс Зайдел“ проф. Урсула Менле.
Тя изтъкна отличната си съвместна работа с Цветан Цветанов както сега, така и докато той беше вицепремиер и министър на вътрешните работи. „Тази тема е много чувствителна и е важно да се насочи общественото и институционалното внимание върху работата с хората, които вече са станали жертва на трафик“, сподели проф. Менле.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/obshtestvo/pravqt_zashtiteno_zhilishte_za_deca_zhertva_na_trafik/
Коментари (0)
Добави коментар