Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
8.83 ℃ - България, София
Меню
  1. Начало
  2. Общество
  3. Шефът на АПИ: Четири години нищо не се свърши, нямаше пари и сключени договори

Общество

Шефът на АПИ: Четири години нищо не се свърши, нямаше пари и сключени договори

Шефът на АПИ: Четири години нищо не се свърши, нямаше пари и сключени договори - Tribune.bg
Снимка:

„Четири години нищо не се свърши. Нямаше пари. Аз съм от година председател на Управителния съвет. Постъпих на работа, нямаше сключени договори за поддържане на пътната инфраструктура. Във всяка работа има пропуски, но за да можем да работим, трябва да имаме и договори, с които да поддържаме тази пътна инфраструктура. Сега вече имаме всичките договори и можем да си вършим дейностите както трябва“.

Това заяви пред журналисти председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ (УС на АПИ) инж. Йордан Вълчев.

Вълчев присъства на съвещанието в Министерски съвет, свързано с пътната безопасност в страната.

Попитан на какво се дължи и защо не са в добро състояние обходните маршрути на пътя, по който беше отбито движението, докато течеше огледът на следователите след трагедията в Телиш, шефът на АПИ отговори, че тези обходни маршрути са общински. „Някои от тези пътища са общински, някои са републикански. По тези пътища в момента се извършват ремонтни дейности“, каза той и уточни, че когато се извършват ремонтни дейности не може да има маркировка по тях.

По думите му ремонтните дейности се извършват в момента, защото такъв е графикът.

На въпроса защо не е ремонтиран участъкът на АМ „Тракия“ между Сливен и Нова Загора в посока София, при положение, че има неравности в активната лента, а вече и в лентата за изпреварване, Вълчев отбеляза, че „4 години нищо не се свърши“, защото „нямаше пари“. „Аз съм от година председател на УС. Постъпих на работа, нямаше сключени договори за поддържане на пътната инфраструктура“, добави той и допълни, че липсата на договори е причината да не се поддържа пътната инфраструктура.

Вече имат всичките договори и могат да си вършат дейностите както трябва, увери шефът на АПИ.

Вълчев обясни, че само за милата година са възложили дейност по пътя между Плевен и Телиш за 3 млн. лв., което самият той подчерта, че „два пъти повече за последните 3 години преди това“, а резултатът е, че „пътят е достатъчно проходим, за да могат да се движат превозните средства“.


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети