Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Политика
  3. ДБ предлага вдигане на данъка върху хазарта и държавните служители също да си плащат осигуровките

Политика

ДБ предлага вдигане на данъка върху хазарта и държавните служители също да си плащат осигуровките

ДБ предлага вдигане на данъка върху хазарта и държавните служители също да си плащат осигуровките - Tribune.bg
Снимка:

"Демократична България" предлага в проектобюджета за 2025 г. двойно увеличение на таксите и вдигане на данъка върху хазарта от 15 на 20%, от което очакват 100 млн. лева допълнителни приходи, съобщи депутатът Мартин Димитров.

Между първо и второ четене на законопроекта за държавния бюджет от партията предлагат таванът на дълга да бъде намален със 7 млрд. лева - на 12 млрд. лева.

"Този бюджет представлява много опасен ляв завой. Това правителство иска да харчи три пъти повече спрямо миналата година", коментира Димитров.

Той смята, че трябва да отпадне и параграфът в проектобюджета относно прага за ДДС, защото това, което е предложено, представлява "изключителен натиск и тормоз" на малкия бизнес.

Ивайло Мирчев посочи, че предлагат държавните служители постепенно да започнат да си плащат осигуровките, като плащането за период от шест години се изравни на нивото от 60:40 работодател/служител.

От "Демократична България" предлагат за 2025 г. съотношението при заплащане на осигуровките от работодател и служител да бъде 93:7, т.е. 7% да се плащат от служителя.


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп