Радев: Тези, които имат най-много вина за високия дефицит и за здравето на публичните финанси, крещят най-много
БГНЕС
Тези, които имат най-много вина за високия дефицит и за здравето на публичните финанси, крещят най-много - обявяват се сами срещу своя бюджет, защото това е техният бюджет - ние продължаваме техните политики. Това заяви пред журналисти премиерът Румен Радев след срещата със Светия синод по отношение на критиките на опозицията за проектобюджета за 2026 година.
Премиерът заяви, че е много трудно дефицит, надхвърлящ 7%, да бъде свален до 3% само за един месец.
"Доколкото можем в рамките на този един месец и няколко дни, в които изготвяме бюджета, се опитваме да компенсираме всичко това, което беше заложено през 2025 година - орязваме всички безумни разходи - там, където е текло към партийни каси и олигарси", посочи още Радев.
Очаквайте подробности!
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/politika/radev-tezi-koito-imat-nay-mnog/


