Румен Радев: Правителството предприема мерки и отпуска средства, така че догодина да не говорим за водна криза в Плевен
Министерски съвет
Министър-председателят Румен Радев посети град Плевен, където проведе среща с кмета Валентин Христов, с областния управител Иван Петков и с управителя на „Водоснабдяване и Канализация“ ЕООД – Плевен Калоян Къдрийски. В срещата участваха министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, министърът на отбраната Димитър Стоянов, както и народни представители от „Прогресивна България“ от региона, съобщиха от правителствената прес служба.
Обсъдени бяха мерките, които правителството предприе за справяне с повтарящия се от години проблем с липсата на питейна вода в Плевен. През юни в Министерския съвет се проведе и работна среща с представители на местните власти в Плевен, Ловеч, Севлиево, както и на ВиК дружествата в тези региони, ресорните държавни структури, които имаха за задача да очертаят вариантите за справянето с проблема и да задвижат необходимите процедури.
„Правителството отпусна сериозни средства по Приложение 3, така че да се работи и за водохващания, и за водопроводи, и за пречиствателни станции, и за нови сондажи, за да може вече да не мислим в хипотезата - реакция на криза, когато говорим за водните проблеми на Плевен и региона, а да имаме устойчиво проактивно решение. Надявам се, че догодина вече няма да говорим за водна криза в Плевен“, подчерта министър-председателят.
Премиерът посочи, че се обсъжда изграждането на пречиствателна станция за язовир „Горни Дъбник“, както и други проекти, с които веднъж-завинаги да се преодолее проблемът с водоснабдяването на Плевен. Румен Радев подчерта също така, че правителството е поело риск, като е отделило средства за пресичането на проблема с водоснабдяването на Плевен за сметка на това дефицитът в бюжета да надхвърли 3%. „Ние сме поели този риск тази година да има по-висок дефицит, но съответно да има решения на проблемите на хората на място“, отбеляза още Румен Радев и призова критикуващите високия дефицит в бюджета да обяснят своите критики и на гражданите на Плевен.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/politika/rumen-radev-pravitelstvoto-pre/



Коментари (0)
Добави коментар