Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

3. 9 българчета започват участието си във финалите на „Kinder+ Sport“

9 българчета започват участието си във финалите на „Kinder+ Sport“

В състезанието участват деца от 9 до 12 годишна възраст

9 родни тенисисти ще вземат участие във финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Надпреварата започва днес на кортовете на Кънтри Клуба в Монте Карло. В състезанието участват деца от 9 до 12 годишна възраст, съобщава Българската федерация по тенис.

Осем родни тенисисти се класираха за финалите, след като спечелиха турнирите в България. В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревноваваха помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участват също така и националните шампиони по проекта от Австрия, Беларус, Германия, Унгария, Украйна, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Ето и родните тенисисти които се класираха за финалите на веригата „Kinder+ Sport".

Това са :

Владимир Цонков (ТК "1882", гр.София) – момчета 9 г.

Евгения Стоянова (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) – момичета 9 г.

Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) – момчета 10 г.

Антония Станева (ТК "Славия", гр.София) – момичета 10 г.

Николай Бунчев (ТК "Малееви", гр.София) – момчета до 11 г.

Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Габрово) – момичета до 11 г.

Даниъл Спасов (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) – момчета до 12 г.

Цветелина Стоянова (ТК "Габрово", гр.Габрово) – момичета до 12 г.

Младите тенисисти са разпределени в две възрастови групи – до 10 г. и до 12 г.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е по Програмата "Тенисът - Спорт за всички", която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.

В допълнение към основната група в турнира участва и Борис Борисов (ТК "Асеновград", гр.Асеновград) при момчетата до 10 годишна възраст.

Треньори на родните таланти са Даниел Ангелов и Робърт Сократов.

„Киндер+ Спорт" e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.