3. Адриан Андреев постигна четвърта поредна победа и е четвъртфиналист в САЩ

Адриан Андреев постигна четвърта поредна победа и е четвъртфиналист в САЩ

Адриан Андреев постигна четвърта поредна победа и е четвъртфиналист в САЩ - Tribune.bg

Българинът победи с 6-4, 6-3 номер 8 в схемата Андрю Уотсън от Великобритания

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира за мъже в Харлинген, щата Тексас, с награден фонд от 25 хиляди долара.

18-годишният квалификант победи с 6-4, 6-3 номер 8 в схемата Андрю Уотсън от Великобритания.

Адриан допусна пробив още в първия гейм, но успя реагира с рибрейк за 1-1. В гейм номер 10 нашето момче стигна до още един пробив и спечели сета с 6-4. Във втората част Андреев спечели три поредни гейма от 3-3 до 6-3 и затвори мача за точно 90 минути игра.

На четвъртфиналите Адриан ще играе срещу друг квалификант Логан Смит от САЩ, информира Българската федерация по тенис.

Това беше четвърти пореден успех без загубен сет за родната тенис надежда.

Андреев, който заработи 3 точки за световната ранглиста, през тази седмица се завръща на корта след три месеца и половина отсъствие заради лечение на контузия на лявата китка.