3. Александър Донски е финалист на международния турнир за мъже „Санта Марина Къп“ в Созопол

Александър Донски е финалист на международния турнир за мъже Санта Марина Къп в Созопол - Tribune.bg

Българинът победи поставения под номер 5 Шалва Джанашия (Русия) с 6:4, 7:6(2)

Александър Донски се класира за финала на сингъл на международния турнир по тенис за мъже "Санта Марина къп" в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Донски победи поставения под номер 5 Шалва Джанашия (Русия) с 6:4, 7:6(2) за 1:57 часа.

Българинът спечели последните три гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Джанашия поведе с 5:2, но Донски успя да изравни, а след това спечели тайбрека със 7:2 точки и затвори мача, съобщи Българската федерация по тенис.

За 20-годишния Александър Донски това е първото в кариерата му достигане до тази фаза на турнир за мъже от календара на Международната федерация по тенис ITF. На финала българинът ще играе срещу водача в схемата Алтуг Челикбилек (Турция), който победи номер 4 Кристиан Лозан (Русия) с 6:2, 6:4 за 76 минути.

Във финала на двойки Донски и Алекасандър Лазаров загубиха драматично от вторите в схемата Васил Кирков и Алец Адамсън (САЩ) след 6:4, 2:6, 6-10.