3. Андреев се бори до последно, но отпадна на осминафиналите в Сингапур

Андреев се бори до последно, но отпадна на осминафиналите в Сингапур

Андреев се бори до последно, но отпадна на осминафиналите в Сингапур - Tribune.bg

Участващият с „уайлд кард“ Адриан Андреев отпадна на осминафиналите на АТР 250 турнира в зала в Сингапур.

Националът на България за Купа „Дейвис“ отстъпи на 114-ия в света Алексей Попирин от Австралия с 1:6, 7:5, 3:6 след почти 2 часа игра и остана на един сет от първи четвъртфинал на ниво АTP Tour. Българинът стигна дотук след първата си победа над играч от топ 100. Това се случи в първия кръг срещу южноафриканеца Лойд Харис.

Попирин стигна първи до пробив за 3:1 в първия сет. Адриан допусна още брейк в края на първата част и я загуби с 1:6.

Във втората част Андреев успя да отрази две точки за пробив и изравни за 2:2. При 2:3 Ади отново отрази две точки за пробив от 15-40. Адриан стигна до първата си точка за пробив в своя полза при 3:3, но не успя да се възползва. При 6:5 Андреев поведе с 40-0 и от втората си възможност изравни резултата в сетовете.

Попирин поведе с пробив за 3:2 в решителната трета част. Ади допусна още един брейк и загуби сета с 3:6.

Така Андреев заработи 20 точки и ще се изкачи в топ 400 в световната ранглиста.