3. Английският шампион отнесе Фулъм и превзе върха

Английският шампион отнесе Фулъм и превзе върха

Английският шампион отнесе Фулъм и превзе върха - Tribune.bg

Манчестър Сити отказа лондончани за минути и почти ги прати в Чемпиъншип

Отборът на Манчестър Сити се изкачи на върха в класирането на Висшата лига, след като победи Фулъм с 2:0 като гост в първи мач от XXXII кръг на Висшата лига.

"Гражданите" излязоха на "Крейвън Котидж" пределно мотивирани и бързо решиха нещата в своя полза.

Първо Бернардо Силва откри резултата още в петата минута, а 20 по-късно Серхио Агуеро добави втори гол за гостите.

"Котиджърс" бяха без своя лидер и голмайстор Александър Митрович, а в негово отсъствие лондончани не успяха да отговорят през второ полувреме, като отправиха само един точен удар за целия двубой и имаха под 20 процента притежание на топката.

След този успех Сити измести Ливърпул от първото място в подреждането, като вече има с точка повече, но утре мърсисайдци ще имат възможност да се върнат на върха, ако вземат домакинството си на Тотнъм.

В момента обаче двата отбора, борещи се за титлата, са изиграли равен брой мачове.

Фулъм остава на предпоследната позиция във Висшата лига със 17 точки и само теоретични шансове да запази елитния си статут. /БГНЕС