3. Ансамбълът ни по художествена гимнастика със злато от Световната купа в Казан

Ансамбълът ни по художествена гимнастика със злато от Световната купа в Казан

Ансамбълът ни по художествена гимнастика със злато от Световната купа в Казан - Tribune.bg

Общо пет медала спечелиха грациите ни на Световната купа

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златните медали във финала на 3 обръча и 2 чифта бухалки от Световната купа в Казан. Златните ни момичета получиха оценка от 28.100 за представянето си. На второ място е отборът на домакините от Русия с 27.150, а трети се нареди съставът на Израел с 26.750, пише БГНЕС.

Ансамбълът на България се пребори и за среброто във финала на надпреварата с пет топки по-рано днес с оценка от 28.500. Така малко преди Световното първенство Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха два медала за България и дадоха сериозна заявка за призово класиране и на планетарния шампионат. Вчера пък ансамбъла спечели сребро и в многобоя. С това равносметката за българските грации от състезанието е 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала (ансамбъл - 3 медала и индивидуално - 2 бронзови), пише Novsport.com