3. Арсенал се измъкна срещу Лийдс за Купата на Англия и среща Борнемут

Арсенал се измъкна срещу Лийдс за Купата на Англия и среща Борнемут

Арсенал се измъкна срещу Лийдс за Купата на Англия и среща Борнемут - Tribune.bg

Двубоите от четвъртия кръс са на 25-27 януари

Отборът на Арсенал надигра Лийдс с минималното 1:0 в двубой от третия кръг на Купата на Англия, игран на стадион „Емирейтс“.

Двубоят започна категорично по-добре за гостуващия състав, който рано-рано в срещата създаде много добри ситуации за гол пред вратата на Емилиано Мартинес, но редица пропуски на момчетата на Марсело Биелса не доведоха до преднина за състава от Чемпиъншип. Пресата на борещия се за директна промоция в Премиършип отбор караше възпитаниците на Микел Артета да бъркат още при изнасянето на топката, а веднъж и гредата спаси „артилеристите“ след изстрел на Патрик Бамфорд.

През втората част обаче домакините изнесоха играта в предни позиции, а гостите видимо се поизмориха, което доведе и до повече опасности пред вратата на Илан Меслиър. Така се стигна до 55-та минута, в която Рийс Нелсън получи топката в наказателното поле след лоша намеса на бранител на Лийдс и макар и с известна доза късмет, даде аванс на Арсенал.

До края на мача нямаше нови попадения и така „топчиите“ записаха втори пореден успех във всички турнири, гарниран със суха мрежа, след този срещу Манчестър Юнайтед в местния шампионат. Междувременно, стана ясен и жребият за следващата фаза в надпреварата, като Арсенал ще гостува на Борнемут. Двубоите са на 25-27 януари./БНР