3. Арсенал се класира за 1/2-финалите на ФА Къп с гол в продължението

Арсенал се класира за 1/2-финалите на ФА Къп с гол в продължението

Арсенал се класира за 1/2-финалите на ФА Къп с гол в продължението - Tribune.bg

Дани Себайос беше героят за "артилеристите"

Арсенал победи с 2:1 Шефилд Юнайтед във втория четвъртфинал за ФА Къп. "Артилеристите" водеха в по-голямата част от срещата, но бяха изравнени три минути преди края на редовното време.

В самия край обаче Дани Себайос матира "остриетата" и прати своя тим сред най-добрите четири в турнира.

Домакините бяха по-опасни в началото, макар че Арсенал владееше много повече топката. В деветата минута Лунстрам се разписа, но попадението правилно бе отменено заради засада. Няколко минути след това "остриетата" имаха нова добра възможност. Дълго изпълнен тъч бе пратен в наказателното поле, където Мустафи и Макбърни скочиха на задна греда за топката, която в крайна сметка премина на сантиметри встрани.

В 23-тата минута Башам фаулира Лаказет в наказателното поле - дузпа за гостите. Никола Пепе бе точен от бялата точка, давайки аванс на лондончани. Това бе първият точен удар в актива на гостите.Няколко минути след това Арсенал бе близо до втори гол, но Хендерсън за пореден път през този сезон се намеси блестящо и спаси коварен удар на Лаказет. Две минути преди почивката Хендерсън отново се прояви, боксирайки остро центриране на Мейтланд-Найлс, а в самия край на частта шут на Пепе профуча встрани от целта.

В началото на второто полувреме контузия получи Давид Луис, който бе заменен от Роб Холдинг. В 58-ата минута втори гол на Шефилд Юнайтед днес бе отменен. Този път той бе реализиран от Макголдрик, а засадата бе доста по-тънка от тази през първата част.

Съживяването на "остриетата" обаче бе видно и няколко минути Башам бе много близо до гола, след като засече с глава на далечната греда центриране на Башам.

По-добрата игра на Шефилд през втората част даде резултат в 87-ата минута. Робуинъсн отново изпълни дългът тъч, Коласинак изчисти непохватно топката, която рикошира в Тиърни, след което Макголдрик засече от въздуха за 1:1.

Домакините обаче не успяха да вкарат мача в продължение, тъй като в 91-вата минута Дани Себайос донесе победата на Арсенал, след като завърши контраатака на гостите.