3. Аржентина и Меси триумфираха с Копа Америка

Аржентина и Меси триумфираха с Копа Америка

Аржентина и Меси триумфираха с Копа Америка - Tribune.bg

Аржентина спечели значим трофей за първи път от 1993 година.

Лионел Меси и Аржентина го направиха! „Гаучосите“ триумфираха на Копа Америка, след като победиха с 1:0 Бразилия на „Маракана“. Единственото попадение в мача дойде през първото полувреме, а негов автор бе Анхел ди Мария.

Двубоят се изигра пред ограничен брой зрители заради мерките срещу COVID-19. Двата тима стартираха агресивно и в първите минути нервите действаха на терена.

В 22-ата минута Аржентина откри резултата. Анхел ди Мария получи на границата на наказателното поле, след което напредна и с техничен изстрел прехвърли Едерсон.

Бразилия опита да притисне съперника си, но до края на първото полувреме Емилиано Мартинес не бе застрашен.

В 52-ата минута Ричарлисон реализира попадение в мрежата на „гаучосите“, но то бе отменено заради засада.

Аржентина прие играта в своята половина, но защитата пред Емилиано Мартинес се справи. В 88-ата минута Лео Меси можеше да сложи точка на спора, но направи пропуск от близка дистанция.

Но накрая звездата на Барселона бе в ръцете на съотборниците си и вдигна трофея над главата си.