3. Аржентина се класира за полуфинала на Копа Америка след дузпи срещу Еквадор

Аржентина се класира за полуфинала на Копа Америка след дузпи срещу Еквадор

Аржентина се класира за полуфинала на Копа Америка след дузпи срещу Еквадор - Tribune.bg

Аржентина успя някак си да се класира за полуфиналите на Копа Америка, след като отстрани Еквадор с 5:3 (след дузпи). В редовното време мачът завърши 1:1, като според регламента на турнира няма продължения. Първи от бялата точка изпълни и пропусна Лионел Меси, но това не се оказа фатално. След него Мена и Минда от Еквадор не успяха да вкарат, а до края всички аржентинци бяха точни. Отново в герой се превърна вратарят Емилиано Мартинес, който спаси двете дузпи.

Лисандро Мартинес откри резултата за "гаучосите" в 35-ата минута след асистенция на Алексис Мак Алистер. Като цяло Аржентина надигра своя противник през първото полувреме, но бе бледа сянка на себе си през второто. Все пак световните шампиони вече се виждаха победители, но Кевин Родригес изравни за Еквадор в добавеното време на мача. Това бе първи гол, който инкасира Аржентина на тазгодишното издание на Копа Америка. Преди това Еквадор изпусна и дузпа. В 62-та минута Енер Валенсия стреля в гредата от бялата точка.

Бившият играч на ЦСКА Жорди Кайседо влезе в игра за Еквадор в края на мача и отбеляза една от дузпите, но тя не се оказа достатъчна. Решителния гол от бялата точка за тима на Лионел Меси отбеляза Отаменди и тържествата започнаха...

Аржентина ще се изправи на полуфинала срещу победителя от мача Венецуела - Чили.

Аржентина - Еквадор 1:1
1:0 Лисандро Мартинес (35), 1:1 Кевин Родригес (90+1)
При дузпите: Меси пропуска, Мена пропуска, Алварес 1:0, Минда пропуска, Мак Алистър 2:0, Йебоа 2:1, Монтиел 3:1, Кайседо 3:2, Отаменди 4:2