3. Австриец и британка спечелиха титлите на турнир по тенис за хора в инвалидни колички от веригата „Фючърс“ в Пловдив

Австриец и британка спечелиха титлите на турнир по тенис за хора в инвалидни колички от веригата Фючърс в Пловдив - Tribune.bg

Йозеф Риглер и Люис Хънт спечелиха трфеите в надпреварата

Първите поставени в схемата спечелиха титлите при мъжете и жените на турнира за хора в инвалидни колички "Филипополис къп" в Пловдив. Надпреварата с награден фонд от 3000 долара се проведе на кортовете на ТК „Локомотив" в Пловдив, съобщава Българската федерация по тенис.

При мъжете Йозеф Риглер от Австрия победи на финала с 7-6(3), 6-4 Лука Арка от Италия. Във финала при жените Люис Хънт от Великобритания се наложи с 6-1, 6-0 над Людмила Бубнова от Русия.

В престижната надпревара участваха спортисти от 12 държави. България беше представена от 6 състезатели. Това са Мария Петрова, Зоя Чавдарова, Калин Асенов, Христо Босаков, Ивайло Петров и Юлиян Митов.

Най-добре от нашите се представи Зоя Чавдарова, която стигна до полуфиналите при жените.

Наградите на победителите връчи спортният директор на ТК Локомотив (Пловдив) Дора Рангелова.

Турнира се проведе с подкрепата на Община „Пловдив", Българската федерация по тенис и ТК "Локомотив" Пловдив.

Пловдивският клуб за втори път е домакин на тази проява, след като има дългогодишна традиция и там се провежда редовно подготовката на българския тим.