3. България изпусна победата срещу Сърбия в 96-та минута

България изпусна победата срещу Сърбия в 96-та минута

България изпусна победата срещу Сърбия в 96-та минута - Tribune.bg

Българският национален отбор по футбол изпусна в 96-ата минута първата си победа в квалификациите за Евро 2024.

„Лъвовете“ играха силно, но не можаха да спечелят срещу лидера в нашата група Сърбия, защото допуснаха гол в последните секунди на добавеното време и срещата приключи при равенство 1:1.

В Разград трикольорите изиграха най-силния си мач в настоящия квалификационен цикъл и капитанът Кирил Десподов откри малко след почивката, но в самия край резервата Дарко Лазович успя да изравни.

Така гостите загубиха първи точки и лидерството в групата, тъй като са със 7 точки от 3 мача, докато Унгария има същия актив, но е с по-добра голова разлика.

Ние от своя страна останахме с едва 2 пункта от 4 двубоя на 4-ата позиция.

Сръбският селекционер на „лъвовете“ Младен Кръстаич направи цели 5 промени в стартовия състав спрямо онзи, фиксирал 1:1 в Литва.

Вместо Алекс Петков, Патрик-Габриел Галчев, Станислав Шопов, Мартин Минчев и Спас Делев той пусна като титуляри Виктор Попов от Черно море, Петко Христов, Андриан Краев, Никола Илиев и Георги Русев.

Срещата започна равностойно, но гостите бяха близо до гол още след първия си ъглов удар.

В петата минута Никола Миленкович засече с глава центриране, ала топката профуча покрай гредата на пазената от Иван Дюлгеров врата.

В 7-ата минута Живкович проби отляво след дълъг диагонален пас, след което центрира към малкото наказателно поле. След намеса на Вальо Антов обаче топката спря в ръцете на Дюлгеров.

България отговори в ответната атака. Капитанът Кирил Десподов получи в пеналта и финтира съперник, но реши да подава, вместо да стреля, а не успя да подаде точно към съотборник.

Последваха спокойни минути, в които гостите стигнаха до 2 ъглови удара, но нашата защита се справи на ниво.

В 26-ата пък Кирил Десподов за малко не се озова сам срещу вратаря, тъй като в последния миг бе изпреварен от стража Ваня Милинкович-Савич, който улови пред погледа му на границата на наказателното поле.

Секунди след това имаше и разбъркване в него, след пресечен пас и 2 поредни центрирания на България, но до опасност не се стигна.

В 30-ата минута Ивайло Чочев отправи изстрел, ала над целта, а малко след това България стигна до първата чиста голова възможност в мача.

Десподов изведе чудесно в коридор Георги Русев сам срещу вратаря, но нападателят на ЦСКА 1948 стреля покрай гредата от отлична позиция.

Последваха 2 възможности за Сърбия, но при всяка от тях беше маркирана засада, а в 43-ата минута удар от дистанция на Лукич бе спасен от Георгиев.

Така почивката дойде при равенство 0:0.

Второто полувреме започна чудесно за България, защото само 3 минути след паузата резултатът бе открит.

В 48-ата минута дебютиралият в европейски квалификации с екипа на представителния тим Виктор Попов центрира към Чочев.

Халфът на ЦСКА 1948 много хитро върна към Десподов, който от движение насочи в мрежата на Сърбия – 1:0.

Гостите реагираха като ужилени и се настаниха в нашата половина веднага след попадението.

България обаче не се огъна и използваше всеки шанс за контраатака. След една такава Десподов стреля мощно, но доста неточно, докато след статично положение в 60-ата минута се разминахме на косъм с второ попадение след удар с глава на Чочев.

Още по-близо бяхме в 69-ата минута, когато резервата Филип Кръстев отправи страхотен шут към далечния ъгъл, но топката срещна напречната греда.

Последваха още няколко промени в нашия състав, една от които принудителна, тъй като Виктор Попов се контузи.

Защитникът Симеон Петров пък направи своя дебют за представителния тим.

В 88-ата минута точно бранителят на ЦСКА 1948 засече с глава центриране от статично положение, но топката попадна право в ръцете на сръбския вратар.

Не след дълго нашият страж имаше късмет, тъй като Илия Груев блокира удар, насочен в мрежата само секунди преди края на редовното време.

Още в първата минута на добавеното пък Георгиев направи ключово спасяване, за да запази мрежата си суха.

В последната 96-ата минута обаче резервата на гостите Дарко Лазович успя да изравни с мощен шут по диагонала и така да донесе точката на Сърбия.

БЪЛГАРИЯ – СЪРБИЯ 1:1
1:0 Кирил Десподов (48)
1:1 Дарко Лазович (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 12. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 23. Валентин Антов, 15. Петко Христов, 4. Илия Груев, 22. Марин Петков, 16. Никола Илиев, 8. Андриан Краев, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 11. Кирил Десподов (к);

Резерви: 1. Даниел Наумов, 21. Пламен Андреев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 3. Симеон Петров, 5. Алекс Петков, 7. Станислав Шопов, 9. Спас Делев, 13. Йоан Стоянов, 14. Илиян Стефанов, 17. Християн Петров, 19. Мартин Минчев, 20. Филип Кръстев;

Селекционер: Младен Кръстаич;

СЪРБИЯ: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 8. Немяна Гудел, 2. Страхиня Павлович, 14. Андриа Живкович, 7. Саша Лукич, 6. Неманя Максимович, 11. Филип Костич, 10. Душан Тадич (к), 20. Сергей Милинкович-Савич, 9. Деян Йовелич;

Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 3. Филип Младенович, 5. Срджан Бабич, 13. Лазар Самарджич, 15. Страхиня Еракович, 16. Марко Груич, 17. Иван Илич, 18. Джордже Йованович, 19. Урош Рашич, 21. Филип Джуришич, 22. Дарко Лазович;