3. България не успя да победи Люксембург в Лигата на нациите - 0:0

България не успя да победи Люксембург в Лигата на нациите - 0:0

България не успя да победи Люксембург в Лигата на нациите - 0:0 - Tribune.bg

България не можа да пречупи борбения и на моменти доста груб отбор на Люксембург в Пловдив.

Срещата от III кръг на турнира Лига на нациите завърши наравно 0:0, като гостите не отправиха нито един удар в очертанията на вратата, а главният съдия Давид Шмайч (Словения) показа 11 жълти картона.

След второто поредно нулево реми между двата отбора България вече има 5 точки от 3 мача, докато Люксембург взе първата си и остава последен в групата.

Въпреки пълните трибуни на „Колежа“ гостите изненадаха с агресивно начало и не позволиха домакински натиск като вместо това се настаниха в нашата половина в началните 5 минути.

Затова помогна и необмислено действие на Алекс Колев, който удари с ръка съперник и получи жълт картон още в началото.

В 8-ата минута завърналият се след наказание Филип Кръстев показа класа, за да задържи топката и бе фаулиран, а малко след това пред него се откри първата чиста ситуация в срещата.

Капитанът Кирил Десподов притесни вратаря на гостите и той сгреши, пращайки топката към Кръстев, чийто удар обаче бе блокиран.

В 15-ата минута Люксембург също можеше да поведе в резултата. Алесио Курчи се измъкна сам срещу вратаря и прехвърли излезлия да го пресрещне Димитър Митов, но за щастие топката падна върху мрежата.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до 33-ата, в която Десподов бе фаулиран в близост до наказателното поле, но не успяхме да се възползваме от статичното положение.

Нарушенията зачестиха и в 36-ата минута Георги Костадинов бе спрян с цената на жълт картон от Дирк Карлсон, а последният се намеси решително след центрирането.

В 38-ата минута Алекс Петков получи жълт картон, а в 45-ата такъв видя и Живко Атанасов, за да дойде почивката при резултат 0:0, но с общо 7 официални предупреждения и без точен удар към някоя от двете врати.

Началото на второто полувреме бе равностойно, но в 55-ата минута България имаше 2 бързи възможности да открие. За съжаление ги пропиляхме, след което Люксембург получи статично положение и Карлсон бе изпуснат, но с глава стреля над вратата от отлична позиция.

В 67-ата минута Десподов изпълни отлично един свободен удар, отсъден за нарушение срещу самия него, но вратарят на гостите се разтегна максимално и изби в корнер.

След изпълнението му отново стражът на Люксембург трябваше да се намесва и го стори добре. Малко след това осъществихме една отлична атака, но резервата Мартин Минчев не взе правилното решение в наказателното поле.

В добавеното време резервата Здравко Димитров опита да изненада стража на гостите с отличен прехвърлящ удар, но вратарят се справи и изби в корнер. До края попадения не паднаха и така двата отбора взеха по точка от мача в Пловдив.

По този начин възпитаниците на селекционера Илиан Илиев излязоха временно на върха в подреждането на групата с 5 пункта от 3 мача, с точка повече от втория Беларус, който по-късно тази вечер посреща селекцията на Северна Ирландия в другия мач от групата.

В четвъртия си двубой от група 3 в Дивизия „С“ на турнира Лига на нациите на 15 октомври от 21,45 часа „лъвовете“ гостуват на Северна Ирландия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер – 6. Валентин Антов, 7. Георги Костадинов – 11. Кирил Десподов (К), 8. Радослав Кирилов, 14. Филип Кръстев – 9. Александър Колев;

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров – 4. Иван Минчев, 10. Георги Минчев, 12. Станислав Иванов, 15. Симеон Петров, 16. Васил Панайотов, 17. Мартин Минчев, 18. Ивайло Чочев, 19. Иван Турицов, 20. Здравко Димитров, 23. Илиан Илиев-младши;

Селекционер: Илиан Илиев;

Люксембург: 1. Антони Морис – 18. Лоран Янс (К), 14. Сеид Корач, 13. Дирк Карлсон, 17. Мика Пинто – 8. Кристофър Мартинш – 9. Данел Синани, 19. Матиас Олесен, 16. Леандро Барейро, 4. Флориан Бонерт – 5. Алесио Курчи;

Резерви: 12. Ралф Шон, 23. Тиаго Перейра – 3. Енес Махмутович, 6. Кевин Д’Андзико, 7. Микаел Омосаня, 10. Жерсон Родригеш, 11. Едвин Муратович, 15. Елдин Джогович, 20. Тимоте Рупий, 21. Себастиен Тил, 22. Марвин Мартинш;

Селекционер: Люк Шулц;

Съдия: Давид Шмайч (Словения).