3. България U19 допусна обрат срещу Унгария

България U19 допусна обрат срещу Унгария

България U19 допусна обрат срещу Унгария - Tribune.bg

Юношеският национален отбор на България отстъпи на домакина Унгария с 1:2 във втората контролна среща между двата тима.

Двубоят се игра в тренировъчната база на унгарските национални отбори в Телки.

Селекцията на Ангел Стойков започна по-добре двубоя и логично поведе в 18-тата минута след попадение на полузащитника на ЦСКА-София Георги Чорбаджийски. След почивката обаче нашите отстъпиха инициативата и позволиха на Норберт Кис на два пъти да преодолее отбраната ни, оформяйки крайния резултат.

Съставът на България: 1. Йордан Димитров, 2. Виктор Атанасов (46 – 20. Николай Желязков), 3. Теодор Иванов, 4. Несин Селим, 14. Никола Църовски, 10. Георги Чорбаджийски (59 – 19. Николай Златев), 15. Мартин Максимов (59 – 17. Павел Жабов), 16. Димитър Иванов (46 – 5. Валентин Петров), 18. Даниел Хвойнев (46 – 22. Борислав Рупанов), 8. Марин Петков (46 – 7. Ивайло Марков), 11. Георги Атанасов (59 – 9. Борис Димитров).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 0:1 Чорбаджийски 18, 1:1 Кис 57, 2:1 Кис 71.