Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
English

Новини, анализи, мнения - Tribune.bg

Меню
  1. Начало
  2. Спорт
  3. България в група със Северна Македония, Грузия и Гибралтар за Лигата на нациите

Спорт

България в група със Северна Македония, Грузия и Гибралтар за Лигата на нациите

Снимка:

Преди минути бе изтеглен жребият в Нион.

България се падна в група със Северна Македония, Грузия и Гибралтар за третото издание на турнира Лига на нациите. “Лъвовете” ще се борят за първото място в поток 4 от Лига “С”.

Националите ни имат шанс да класират за Евро 2024 през този турнир. Това може да стане, ако съставът на Ясен Петров спечели групата си. Първите четири мача на “трикольорите” ще се играят следващия юни, а последните два през септември 2022 година.

Евентуалните полуфинални плейофи между победителите в групите за класиране на Евро 2024 г., ще се играят на 21-23 март 2024 г., а финалите ще бъдат на 24-26 март 2024 година.

От УЕФА уточняват, че форматът на квалификациите за Евро 2024 все още не е потвърден, включително и подробности за това как отборите ще се класират за плейофите в Лигата на нациите, които дават шанс за участие на европейското в Германия през този турнир.

Повторение на финала от Евро 2020 пък ще видим в Група 3 на Лига "А". Един срещу друг ще се изправят Италия и Англия, като там е и тимът на Германия, който има да урежда стари сметки с "трите лъва", които елиминираха Бундестима на осминафинал на Евро 2020. Четвъртият тим в групата е коравият отбор на Унгария, който на континенталния турнир през лятото се представи повече от достойно в група с Германия, Франция и Португалия.

Ето и пълния жребии за Лигата на нациите:

Лига "А"

Група 1: Франция, Дания, Хърватия, Австрия

Група 2: Испания, Португалия, Швейцария, Чехия

Група 3: Италия, Германия, Англия, Унгария

Група 4: Белгия, Нидерландия, Полша, Уелс

Лига "В"

Група 1: Украйна, Шотландия, Република Ирландия, Армения
Група 2: Исландия, Русия, Израел, Албания
Група 3: Босна и Херцеговина, Финландия, Румъния, Черна гора
Група 4: Швеция, Норвегия, Сърбия, Словения

Лига "С"
Група 1: Турция, Люксембург, Литва, Фарьорски острови
Група 2: Северна Ирландия, Гърция, Косово, Кипър/Естония
Група 3: Словакия, Беларус, Азербайджан, Казахстан/Молдова
Група 4: БЪЛГАРИЯ, Северна Македония, Грузия, Гибралтар

Лига "D"
Група 1: Лихтенщайн, Казахстан/Молдова, Андора, Латвия,
Група 2: Малта, Кипър/Естония, Сан Марино  


Коментари (0)

Няма коментари.

Добави коментар




Топ новини

виж още

Актуална тема