3. България започва срещу Румъния на Европейското първенство U17 в София

България започва срещу Румъния на Европейското първенство U17 в София

България започва срещу Румъния на Европейското първенство U17 в София - Tribune.bg

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години, който е воден от Мартин Стоев, започва срещу Румъния в първия си мач от груповата фаза на Европейското първенство в София. Шампионатът ще се проведе от 13 до 21 юли, а мачовете ще се играят в столичната зала "Христо Ботев" и помощната зала на "Арена Армеец".

Група I: България, Франция, Беларус, Румъния, Финландия и Турция

Група II: Италия, Полша, Поргугалия, Русия, Чехия и Гърция

Първите два от класирането във всяка група оформят финална четворка, в която се играе на кръст. Победителите спорят за титлата, победените за бронзовите отличия. Вторите два от групите играят за разпределение на местата от пето до осмо в крайното класиране. Последните два от групите отпадат от по-нататъшна надпревара.

Програма за срещито в група I, в зала "Христо Ботев", където е и тимът на България:

20:00 ч: Турция - Беларус

Само преди дни младите ни национали спечелиха титлата на Балканиадата U17, която се проведе пред родна публика в зала "Христо Ботев", припомня Българската федерация по волейбол. Таза за втора поредна година тимът на България триумфира със златото на в Балканския регион, след като стана шампион и на Балканиадата в Турция пред 2018 година.