3. Български волейболисти с успехи във Франция

Български волейболисти с успехи във Франция

Български волейболисти с успехи във Франция - Tribune.bg

Българските волейболисти Красимир Георгиев, Бранимир Грозданов и Мартин Мечкаров записаха успехи в деветнадесети кръг на френското първенство.

Националът Красимир Георгиев и неговият Рен записаха единадесета победа в шампионата. Воденият от Никола Матияшевич тим се наложи като гост над Поатие с 3:1 (25:20, 22:25, 25:21, 25:21) в двубой от 19-и кръг.

Георгиев направи много добро представяне, като се отчете с 13 точки (5 блокади) и бе втори по резултатност. Реализатор бе белгиецът Брам ван ден Дрийс с 32 точки (1 ас, 3 блокади), 11 точки добави Камил Баранек (1 ас, 1 блокада). За Поатие бившият състезател на Монтана Константин Абаев приключи с 2 точки (2 блокади). Зухир ел Грауи завърши с 23 точки (4 аса, 1 блокада).

Отборът на Рен продължава да е трети в класирането с 34 точки (11 победи, 7 загуби), опонентите им са седми с 26 точки (9 успеха, 8 поражения).

Бранимир Грозданов и неговият Араго де Сет (Сет) постигнаха четвърта победа, след като се наложиха като домакини над Нарбон с 3:2 (25:19, 22:25, 23:25, 25:20, 15:8) в зала "Луи Марти".

Грозданов бе титуляр и изигра цял мач, като завърши с 15 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Васил Тупчий с 23 точки (1 ас, 1 блокада). За Нарбон Арпад Бароти завърши с 30 точки (2 аса, 1 блокада).

Тимът на Сет е предпоследен във временното класиране с 11 точки (4 победи, 13 загуби), Нарбон е на позиция по-нагоре с 19 точки (6 успеха, 12 поражения).

Мартин Мечкаров и неговият Кан прекъснаха негативната си серия от четири загуби във френското първенство. Воденият от Люк Марке тим надигра категорично Спасиерс (Тулуза) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:16) в мач, изигран в "Пале дьо Виктоар" и взе реванш за загубата от първия полусезон.

Така волейболистите от Ривиерата записаха четвъртия си успех, като имат в актива си 9 точки и 13 поражения. Опонентие им пък са девети с 22 точки (7 победи, 11 загуби).

Мартин Мечкаров завърши с 8 точки (1 ас, 2 блокади). Най-резултатен бе Ирфан Хамзагич с 14 точки (1 ас, 1 блокада), с 12 се отчете Данийел Кончиля (2 аса, 1 блокада). За Тулуза Гийс Йорна завърши със 7 точки.

В следващия кръг Бранимир Грозданов и съотборниците му излизат срещу Рен и Краси Георгиев. Волейболистите на Гийермо Фаласка срещат Кан с Мартин Мечкаров в състава. Мачовете са на 23 февруари (събота).