3. Барселона завърши годината с лесен домакински успех

Барселона завърши годината с лесен домакински успех

Барселона завърши годината с лесен домакински успех - Tribune.bg

Каталунците се наложиха с 4:1 над Алавес

Барселона завърши 2019-та година с лесна домакинска победа 4:1 над Депортиво Алавес в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Тон за победата даде Антоан Гризман с гол в 14-та минута след пас на Суарес. В 45-та Артуро Видал удвои след топовен шут в наказателното поле.

След почивката Алавес успя да върне едно попадение чрез Пере Понс (56), но впоследствие настъпи мига на Лео Меси, който отбеляза 13-ия си гол през сезона. Към края на мача каталунците получиха правото да изпълнят дузпа, която Меси предостави на Суарес и уругваецът не сгреши, за да се разпише последен от триото в нападение.

Така Барса се върна към победите, след като записа две равенства – срещу Реал Сосиедад и Реал Мадрид, в последните си два двубоя. Шампионите ще посрещнат 2020-та като лидери в класирането с 39 точки. /БГНЕС