3. Байерн се класира на финал в Катар, Флик иска по-добро представяне

Байерн се класира на финал в Катар, Флик иска по-добро представяне

Байерн се класира на финал в Катар, Флик иска по-добро представяне - Tribune.bg

Треньорът на Байерн Мюнхен Ханс-Дитер Флик иска футболистите му да играят по-добре на финала на Световното клубно първенство, отколкото срещу Ал-Ахли.

Баварците спечелиха с 2:0, но наставникът на отбора не бе напълно доволен от видяното.

И двата гола за успеха реализира Футболист номер 1 на ФИФА за 2020 година – Роберт Левандовски. Полската „голова машина” вкара по един в двете полувремена на стадион „Ахмед бин Али”.

Двубоят се игра пред публика – на стадиона бяха допуснати 30% от капацитета на съоръжението, което позволи на трибуните да присъстват 12 000 души. Символичните домакините се радваха на сериозна подкрепа, но това не им помогна за крайната цел.

"Радвам се, че спечелихме мача. Той не бе перфектен, но съм доволен от победата. Сами си го направихме труден. Надявам се да се представим по-добре на финала", заяви треньорът преди мача за купата срещу Тигрес. Мексиканците надвиха бразилския Палмейрас с 1:0 в другия полуфинал, коментира Флик.

На финала Байерн Мюнхен ще срещне тима на мексиканския Тигрес. Сблъсъкът за трофея е в четвъртък от 20 часа българско време.