3. Ботев (Пд) победи Левски на Колежа с 1:0

Ботев (Пд) победи Левски на Колежа с 1:0

Ботев (Пд) победи Левски на Колежа с 1:0 - Tribune.bg

Ботев Пловдив постигна изключително драматична победа над Левски с минималното 1:0 в дербито от XI кръг на футболната ни efbet Лига.

„Жълто-черните“ играха с човек по-малко след 63-ата минута, когато изгонен във втори пореден мач беше Йонас Там, но въпреки това зарадваха „Колежа“ с късен гол, дело на Вини Трибуле (87).

Атмосферата на новия стадион в Пловдив бе отлична, за което помогнаха двете агитки, а символично началния удар даде главният актьор в биографичния филм „Гунди: Легенда за любовта“ – Павел Иванов.

Първите минути преминаха в бързо темпо, макар че още в началото срещата бе прекъсната заради димки и гъст дим на терена, затрудняващ видимостта.

Още в осмата минута „канарчетата“ реализираха попадение, което обаче бе отменено заради засада. Кристиан Нвачукву получи от Ивелин Попов вляво в наказателното поле на Левски и сложи топката на главата на Вини Трибуле, който няколко метра добави в мрежата. След преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж обаче голът не бе зачетен заради нередовна позиция на Нвачукву.

В 17-ата минута „сините“ стигнаха до първи точен удар. След избита топка при изпълнение на корнер Майкон шутира от воле от около 20 метра, но Ханс Кристиан Бернат внимаваше и парира. Четири минути по-късно вратарят на Ботев отново трябваше да се намесва решително. Мустафа Сангаре бе оставен необезпокояван на границата на наказателното поле и отправи опасен изстрел, спасен от Бернат.

В 39-ата минута защитата на „жълто-черните“ не се ориентира добре при изпълнение на корнер и след сериозно разбъркване във вратарското поле топката падна на крака на Сангаре. Той шутира без забавяне, но стражът на домакините отново бе на мястото си, за да отрази. Така почивката дойде при нулево равенство.

Четири минути след подновяването на играта през втората част Ивелин Попов намери Вини Трибуле на границата на наказателното поле и французинът пробва опасен изстрел, преминал над напречната греда.

В 53-ата минута пробив на Майкон отляво завърши с успоредно подаване и разбъркване пред Бернат, при което обаче никой не успя да нанесе точен удар. Последва слаб шут на Алдаир, който нямаше как да затрудни вратаря на Ботев.

Десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена. Йонас Там подцени една ситуация на левия фланг и се забави да отиграе топката, а Мустафа Сангаре успя да изпревари естонския бранител на границата на наказателното поле и бе препънат. Главният съдия Никола Попов първоначално остави играта да продължи, но след това бе извикан да разгледа ситуацията на ВАР-монитора и показа директен червен картон на защитника на „канарчетата“.

В 76-ата минута играчите на Станислав Генчев разгърнаха бърза контраатака, завършила обаче с неточно изпълнение на влезлия като резерва Патрик-Габриел Галчев.

Седем минути след това Галчев центрира прецизно отляво към Кристиан Димитров, който засече с глава, но ударът на бившия футболист на Ботев попадна право в ръцете на Ханс Кристиан Бернат.

В 87-ата минута „канарчетата“ решиха всичко като откриха резултата. Защитата на Левски не се справи с центриране на Ивелин Попов и след неразбирателство на дъгата на наказателното поле топката падна на крака на Вини Трибуле, който стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на Матей Маркович, за да донесе успеха на "жълто-черните" с дебютното си попадение с екипа на Ботев.

Така „канарчетата“ нанесоха едва втора загуба през сезона на „сините“, които са водени от бившия им наставник Станислав Генчев, като събраха 22 точки. Левски остана с 25 в своя актив, но има с мач повече от Ботев и от лидера Лудогорец (25).

Ботев (Пловдив) – Левски 1:0
1:0 Вини Трибуле (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс Кристиян Бернат, 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов (К), 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 38. Констандинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле;

Резерви: 32. Матвей Игонен, 16. Матиус Ремейкис, 21. Никола Илиев, 23. Димитър Тонев, 28. Янис Карабельов, 30. Кристиан Каси, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 99. Алекса Мараш

Tреньор: Душан Керкез

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 4. Кристиан Макун, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 9. Алекс Колев, 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров;

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клемен Икена, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига;

Треньор: Станислав Генчев;