3. Браво! Финал за Боян Асенов на Европейското по бокс

Браво! Финал за Боян Асенов на Европейското по бокс

Браво! Финал за Боян Асенов на Европейското по бокс - Tribune.bg

Спорът за златото е в неделя

Боян Асенов се класира на финала в категория до 56 килограма на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години във Владикавказ.

Братът на Даниел Асенов-Тайсъна стигна до мача за златния медал, след като победи украинеца Микайло Джиазко с 3-2 съдийски гласа.

Двубоят беше изключително оспорван, като и двамата боксьори показаха завидни умения. Боян обаче бе по-техничният и по-съобразителен боец, което накара трима от петимата съдии около ринга да гласуват за него.

Така нашият се класира за първия си финал на европейско първенство за мъже. Битката за златото е в неделя, а съперник на Боян Асенов ще бъде Сергей Ярулин (Русия).

Както е известно, по-рано днес Еми-Мари Тодорова спечели бронзов медал, а утре от 17,00 ч. Даниел Асенов-Тайсъна ще се бие на полуфинал в категория до 52 килограма с украинеца Ростислав Билостотски.