3. Челси взе дербито срещу Кристъл Палас

Челси взе дербито срещу Кристъл Палас

Челси взе дербито срещу Кристъл Палас - Tribune.bg

Челси най-после се завърна на пътя на победите след успех над Кристъл Палас с 1:0.

Победното попадение за тима на Греъм Потър вкара Кай Хаверц с глава в средата на второто полувреме след центриране на Хаким Зиеш.

Това бе едва първа победа за "сините" за 2023 година, но и 11-и пореден успех срещу лондонския съперник Кристъл Палас. Челси успя да се изравни по точки в класирането с Ливърпул, но има и мач повече от "червените".

В другия мач Нюкасъл измъкна ценно 1:0 срещу Фулъм в самия край на мача. Домакините, които са в период на криза, оцеляха в 69-ата минута, когато голмайсторът на тима от Лондон Александър Митрович пропусна дузпа. Една минута преди края на редовното време Александър Исаак вкара победното попадение за "свраките". Той вкара с глава на празна врата.

Малко преди това Алан Сен-Максимен бе направил голям пропуск за Нюкасъл. Благодарение на трите точки домакините изравниха Манчестър Юнайтед по голова разлика и все още са в курса за Шампионската лига.

Фулъм запази шестата си позиция в подреждането.