3. Черно море на полуфинал, изхвърли ЦСКА от Купата на България

Черно море на полуфинал, изхвърли ЦСКА от Купата на България

Черно море на полуфинал, изхвърли ЦСКА от Купата на България - Tribune.bg

Вижте подробности

Черно море победи с 2:1 ЦСКА като гост и елиминира "армейците" от Купата на България. Дузпа и автогол изхвърлиха столичани, които върнаха един гол в последните минути, но нямаха време за изравняване на резултата.

Черно море направи много голям пропуск в 7-ата минута. Александър Василев проби по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле на домакините и пусна прострелно подаване към Алекс Фернандес, който бе на празна врата, но стреля в аут.

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 19-ата минута, но съдията Георги Димитров подмина правилно ситуацията. След центриране от корнер, гостите имаха претенции за игра с ръка на Маурисио Гарсез. Такава имаше, но ръката бе прибрана и реферът Георги Димитров остави играта да продължи.

В 48-ата минута след центриране в наказателното поле на ЦСКА, Брадли де Нойер игра с ръка преди топката да стигне до Исмаил Иса. Съдията Георги Димитров първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР преразгледа ситуацията и посочи бялата точка. Дузпата бе реализирана от Атанас Илиев в 51-ата минута и Черно море поведе с 1:0.

Черно море поведе с 2:0 в 65-ата минута. Живко Атанасов пусна дълъг извеждащ пас към Васил Панайотов. Юрген Матей не успя да изчисти топката. Амос Юга овладя топката, но бе затворен от Панайотов и Алекс Фернандес. Бразилецът му отне топката, след което навлезе в наказателното поле на ЦСКА и центрира прострелно, а Тибо Вион заби топката във вратата на Димитър Евтимов.

ЦСКА организира добра атака в 71-ата минута. Жираир Шагоян подаде към Брадли де Нойер, който комбинира с Дюкенс Назон, а той стреля, но топката се спря в напречната греда на вратата на Иван Дюлгеров.

Дюлгеров направи страхотно спасяване в 72-ата минута. Брадли де Нойер изведе Назон сам срещу Дюлгеров, но ударът на хаитиянския нападател бе отразен от стража на Черно море.

ЦСКА намали своя пасив в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Тибо Вион центрира в наказателното поле на Черно море, Влатко Дробаров игра с глава и си отбеляза автогол, пращайки топката във вратата на Иван Дюлгеров, но нямаше време за нов гол.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
0:1 Атанас Илиев 51 (дузпа)
0:2 Тибо Вион 65 (автогол)
1:2 Дробаров 90+4 (автогол)

Стартови състави:

ЦСКА: 25. Евтимов, 2. Матей, 21. Юга, 6 Петров, 15. Вион, 14. Хайнц, 26. Марселино, 7. Линдсет, 5. Де Нойер, 10. Гарсес, 28. Морено

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 2. Панов, 71. Панайотов, 77. Велев, 11. Фернандес, 19. Василев, 86. Иса, 9. Илиев