3. Черно море с исторически успех, спечели сребърни медали и ще играе в Европа

Черно море с исторически успех, спечели сребърни медали и ще играе в Европа

Черно море с исторически успех, спечели сребърни медали и ще играе в Европа - Tribune.bg

"Моряците" победиха ЦСКА с 1:0 като гости

Черно море записа пореден страхотен резултат този сезон и победи ЦСКА като гост с 1:0, което им гарантира директно класиране за предварителните кръгове на Лигата на конференциите. "Моряците" си гарантираха второто място, стигайки до исторически успех - сребърни медали в Efbet лига. За "армейците" пък ще остане третото място, което ще ги прати на бараж срещу седмия в efbet Лига, където ще се определи четвъртият ни представител в Европа през следващия сезон.

След само 25 секунди Амос Юга получи удар от Даниел Димов в центъра на терена и влезе лекарският на "червените".

В 7-ата мниута ЦСКА създаде първата добра голова възможност. Тибо Вион центрира в наказателното поле, Джонатан Линдсет стреля с глава, но я изпрати право в Иван Дюлгеров.

Черно море направи първата по-опасна атака в 11-ата минута, когато Калкан атакува отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена от футболист на ЦСКА.

В началото на второто полувреме домакините от ЦСКА започнаха по-активно и опитаха натиск. Малко след след почивката Андреяс Калкан получи жълт картон заради задържане на Тибо Вион.

В 50-ата минута ЦСКА остана с човек по-малко. Густаво Бусато излезе извън наказателното поле и фаулира Уеслен Жуниор, а също така и докосна топката с ръка, което накара Георги Кабаков да му покаже червен картон. Ситуацията бе предизвикана от грешка на Сайней Санянг, който се опита да върне топката с глава, но това бе прекалено леко и така се стигна до нарушението на Бусато.

Уеслен Жуниор се оказа, че е получил сериозна травма, което наложи линейката да навлезе на тревата, за да го откара в болница.

В 57-ата минута Черно море поведе. След изпълнението на прекия свободен удар Атанас Илиев стреля, Димитър Евтимов изби топката, а Пабло Гарсия добави и вкара за 0:1.

В 61-ата минута ЦСКА първоначално получи право да изпълни дузпа. Живко Атанасов извърши нарушение срещу Тибо Вион, според съдията Георги Кабаков. Атанасов посегна с крака и с бутонките удари крака на Вион, но преди това игра с топката и наказателен удар нямаше. След преразглеждането с ВАР обаче се оказа, че в началото на атаката Тибо Вион е в положение на засада и дузпата така или иначе бе отменена.

„Моряците“ се дръпнаха в защита в следващите минути и чакаха за контраатаки, докато ЦСКА атакуваше, но трудно стигаше до някакви опасности пред вратата на Дюлгеров.

Три минути преди края, обаче, „червените“ стигнаха до положение за гол. Християн Петров центрира отляво в наказателното поле на Черно море, където на далечната греда Амос Юга стреля от въздуха, но топката премина на сантиметри покрай лявата греда на Дюлгеров в аут.

До края на двубоя ЦСКА така и не успя да измисли нещо по-смислено в атака и така се прости са надеждите за директно класиране в Европа, като ще трябва да мине през бараж. Черно море, от своя страна, ще завърши страхотния си сезон на историческата втора позиция в класирането.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Пабло Гарсия (57)

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 6. Християн Петров, 13. Браян Корбода, 3. Сайней Санянг – 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет – 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 15. Даниел Мартин - 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 16. Андреяс Калкан, 71. Васил Панайотов – 99. Уеслен Жуниор