3. Черно море загуби от Ботев (Пд) на Колежа след ранен гол

Черно море загуби от Ботев (Пд) на Колежа след ранен гол

Черно море загуби от Ботев (Пд) на Колежа след ранен гол - Tribune.bg

Ботев (Пловдив) успя да победи като домакин Черно море с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на футболната ни efbet Лига. Героят за "канарчетата" беше Вини Трибуле, който успя да изкачи отбора на второто място с 28 точки - наравно с Левски, който играе по-късно днес. Черно море пък остава пети с 22 пункта.

Срещата на „Колежа“ започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 6-ата минута.

След изпълнение на корнер вратарят на гостите Пламен Илиев отрази първия удар с глава, но при втория Вини Трибуле не сгреши и прати топката в мрежата му – 1:0.

В следващите минути срещата бе равностойна, но постепенно Черно море започна да намира своя ритъм и в 34-ата минута гредата спаси Ботев.

След заучено изпълнение на корнер топката бе центрирана към наказателното поле, а след това насочена с глава към близката греда, където Росен Стефанов стреля също с глава, но в страничния стълб.

Точно когато измина час игра, Ивелин Попов стреля от дистанция покрай левия стълб на Пламен Илиев. Малко след това Чернев засече с глава центриране от корнер и прати топката в лицето на съперник. "Жълто-черните" поискаха дузпа за игра с ръка, но Георги Давидов правилно подмина ситуацията.

Четвърт час преди края Клаудиу Кешеру излезе на чиста позиция за стрелба. В момента, в който румънецът се гласеше да нанесе решаващ изстрел, тревното покритие на "Колежа" го подведе.

Ботев (Пловдив) – Черно море 1:0
1:0 Вини Трибуле (6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов, 88. Ален Корошец – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву – 91. Вини Трибуле;

Треньор: Душан Керкез;

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов, 8. Асен Дончев – 27. Даниел Димов, 88. Ренан – 17. Мартин Милушев, 71. Васил Панайотов, 99. Уеслен Жуниор – 7. Брено Тейшейра;

Треньор: Илиан Илиев;

Съдия: Георги Давидов;

ВАР: Васил Минев.