3. Диана Петкова подобри рекорда на 50 метра бруст

Диана Петкова подобри рекорда на 50 метра бруст

Диана Петкова подобри рекорда на 50 метра бруст - Tribune.bg

Националът Йордан Янчев бе безапелационен на 400 метра свободен стил с 3:43.23 минути

Диана Петкова подобри националния рекорд на 50 метра бруст за жени през първия ден на държавното първенство по плуване в 25-метров басейн на Спортната палата в София.

Състезателката на ПК "Спринт" спечели финала с време 31.04 секунди и подобри собственото си върхово постижение от 31.47, поставено в Бургас през октомври.

Диана Петкова спечели още един златен медал през първия ден на шампионата на Спортната палата, след като спечели убедително на 100 свободен стил с 54.64 секунди.

Два медала спечели и Калина Николаева от Черно море. Тя триумфира на 200 метра бътерфлай при жените с 2:19.38 минути, а на 200 съчетано остана втора с 2:18.44, като отстъпи на Габриела Георгиева, която спечели финала с 2:16.88 минути.

Националът Йордан Янчев бе безапелационен на 400 метра свободен стил с 3:43.23 минути. Състезателят от Сандански прибави и бронз в спринта на 50 свободен стил с 23.20 секунди. Първи стана Александър Смиленов от Астери с 22.90, а втори е Дениел Нанков от Черно море с 23.14. Калоян Левтеров от Славия бе безапелационен и завоюва златото на 200 метра гръб с 1:57.27.

В най-оспорвания финал за деня Любомир Епитропов от Вихрен спечели на 100 метра бруст за мъже с 59.88, като надделя над Лъчезар Шумков (Спринт), който остана втори с 59.90.