3. Димитър Илиев е футболист №1 на България за 2019 г.

Димитър Илиев е футболист №1 на България за 2019 г.

Димитър Илиев е футболист №1 на България за 2019 г. - Tribune.bg

Вижте всички наградени на церемонията

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев спечели наградата Футболист на годината в България за 2019-а година. Той спечели вота на 112 спортни журналисти, като калкулира 216 точки. На 2-о място остана защитникът на Лудогорец Антон Недялков със 176, а трети е Васил Божиков от Слован (Братислава). Медиите и феновете очакваха именно Недялков да спечели приза, но това не се случи.

Церемонията се проведе в Централния военен клуб и се организира по традиция от ДАКС Медия, Българската асоциация на Спортните журналисти и БФС. Седемкратният победител в анкетата Димитър Бербатов връчи наградата на Илиев на сцената, като изпълняващият длъжността президент Михаил Касабов му преотстъпи тази възможност.

Илиев все още няма мач за националния отбор на България, като не беше пуснат в игра нито от Петър Хубчев, нито от Красимир Балъков, нито от Георги Дерменджиев. Дерменджиев все пак го повика за мачовете с Парагвай и Чехия през октомври, но така и не му даде и минута.

Излизането на сцената на Бербатов за да връчи купата на победителя беше прието от самия него като завръщане на терена, а дали ще има и други завръщания в българския футболен живот, предстои да се разбере. Евдокия Попадинова, която играе в отбора на Университета на Флорида, стана номер 1 при дамите за 4-и път.

Локомотив (Пловдив), които спечелиха Купата на България и направиха прекрасна есен в елитното ни футболно първенство, взеха още награди за най-добър нападател и най-красив гол, както и няколко малки купи при подгласниците.

Стойчо Младенов, който изведе Кайсар (Къзълорда) до Купата на Казахстан, стана най-добър треньор на България за 2019-а година.

Шампионите от Лудогорец трябваше да се задоволят с две индивидуални награди. Те са за най-добър вратар - Пламен Илиев и най-добър защитник - Антон Недялков.

Всички победители в отделните категории Футболист на годината:

футболист номер 1 за 2019 година:
1. Димитър Илиев (Локомотив Пловдив) - 216 точки
2. Антон Недялков (Лудогорец) - 176
3. Васил Божиков (Слован Братислава, Словакия) - 62

най-красив гол:
Ален Ожболт(Локомотив Пловдив)- срещу Ботев Пловдив на финала за Купата на България- 19 гласа
подгласници: Исмаил Иса (Черно море)- срещу Славия, Тодор Неделев (Ботев)- срещу ЦСКА-София