3. Добруджа 07 в тройката на Суперлигата след категорична победа над Монтана

Добруджа 07 в тройката на Суперлигата след категорична победа над Монтана

Добруджа 07 в тройката на Суперлигата след категорична победа над Монтана - Tribune.bg

Реализатор за успеха на Добруджа бе Жулиен Георгиев с 15 точки

Волейболистите Добруджа 07 (Добрич) надиграха като домакини Монтана с 3:0 (25:21, 26:24, 25:15) в един от най-интересните мачове от 18-ия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра пред пълни трибуни в зала "Добротица".

Така добричлии се върнаха в тройката на шампионата, след като двата тима си размениха местата във временното класиране. Представителите на Добруджа 07 и Монтана имат по 13 победи, 5 загуби и 39 точки, но добруджанци вече заемат трето място с по-добро геймово съотношение от съперника, който е четвърти.

Реализатор за успеха наДобруджа бе Жулиен Георгиев с 15 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата. Пламен Шекерджиев (7 блока!, 42% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) и Димитър Маринков (1 блок, 3 аса, 47% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) пък добавиха 12 и 11 точки за успеха.

За Монтана Тодор Вълчев и Стефан Чавдаров приключиха с 8 точки.