3. Добруджа отново повали Нефтохимик

Добруджа отново повали Нефтохимик

Добруджа отново повали Нефтохимик - Tribune.bg

Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0

Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в последния мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, който се игра пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии отбелязаха втора категорична обеда над шампионите в първенството, след като се наложиха с 3:0 при гостуването им в Бургас през първия полусезон. Успехът ги върна в тройката на Суперлигата, като Добруджа 7 заема трето място във временното класиране с 26 точки след 8 победи и 4 загуби. Нефтохимик отстъпи на пета позиция със седем победи, пет загуби и 21 точки

Дебют за тима на Добруджа направи новото попълнение в състава - младежкият национал на Сърбия Давидe Ковач, който игра цял мач. Домакините доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено в третата част Нефтохимик поведе в края на гейма, но допусна обрат, домакините се наложиха в решителния момент и се поздравиха с чиста победа.

Добруджа 07: Александър Мжелский, Велизар Чернокожев, Галин Николов, Давидe Ковач, Александър Кордев, Денис Чавдаров - Николай Тодоров-либеро

Старши треньор: Пламен Христов

Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Николай Учиков, Георги Петров, Денис Карягин, Николай Къртев, Илия Петков - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Иванов, Петър Христов, Любомир Агонцев, Стоян Самунев)

Старши треньор: Найден Найденов