3. Добруджа тръгна с драматичен успех във волейболните плейофи

Добруджа тръгна с драматичен успех във волейболните плейофи

Добруджа тръгна с драматичен успех във волейболните плейофи - Tribune.bg

Монтана загуби с тайбрек визитата си в Добрич от Суперлигата

Добруджа 07 (Добрич) започна с драматична победа в четвъртфиналите на Суперлигата, съобщиха от Българска федерация по волейбол.

Възпитаниците на Пламен Христов се наложиха много трудно като домакини над Монтана с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в първия мач между двата тима, който се игра пред пълни трибуни в зала "Добротица".

Двата тима отбелязаха изключително равностоен и оспорван мач.

В петия и решителен гейм битката продължи отново за всяка точка. Равенството се запази до 7:7, след което последва силна серия на Добруджа.

Домакините записаха няколко поредни точки и взеха аванс, който успяха да задържат докрай, като спечелиха тайбрека и се поздравиха с крайния успех.

Така те започнаха с успех и поведоха с 1-0 в плейофната серия.

Вторият мач между двата тима е в събота (23 март) от 18:30 часа в Монтана.

При достигане до трети решителен двубой, то той ще бъде отново в Добрич на 26 март.