3. Двама от Лудогорец U19 са в болница след победа над Славия U19

Двама от Лудогорец U19 са в болница след победа над Славия U19

Двама от Лудогорец U19 са в болница след победа над Славия U19 - Tribune.bg

Лудогорец U19 записа победа с 2:0 над връстниците си от Славия в мач от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата бе белязана от няколко сериозни сблъсъка между играчи на двата отбора, в резултат на което Стилиян Спасов и Дамян Христов от Лудогорец U19 се озоваха в разградската болница.

Първото полувреме завърши при нулево реми, като физическите сблъсъци взеха превес над играта. В 31-та минута Христов получи тежък удар в главата и трябваше да излезе принудително.

През втората част Стилиян Спасов бе фаулиран тежко, при което се стигна до фрактура на глезена. Извършилият нарушението състезател на гостите бе изгонен. В 73-та минута Анастас Пемперски бе повален в наказателното поле, а Хидает Хюсеин реализира от бялата точка за 1:0. Малко по-късно Онур Чолак от Лудогорец също получи червен картон, защото в една ситуация не сдържа нервите си. В последната 90-та минута на редовното време Димитър Господинов вкара за 2:0.

"Добре е, че взехме трите точки. Жалко, че така пострадаха нашите момчета. Контузените са в болница, надяваме се по-бързо да се оправят", заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.