3. Две дузпи и равенство между Локомотив Пд и Берое

Две дузпи и равенство между Локомотив Пд и Берое

Две дузпи и равенство между Локомотив Пд и Берое - Tribune.bg

Локомотив Пловдив и Берое не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 двубоя помежду си от 21-вия кръг на efbet Лига.

И двете попадения паднаха след точно изпълнена дузпа.

Гостите от Стара Загора поведоха преди почивката с попадение на Мартин Камбуров. През втората част обаче Парвиз Умарбаев реализира от бялата точка и възстанови равенството.

През първата част Берое бе по-добрият отбор. „Смърфовете“ също имаха своите шансове за гол, но не отправиха нито един точен удар по посока вратата на Генадий Ганев. След почивката статуквото на терена коренно се промени. Пловдивският тим натискаше и пропусна четири-пет стопроцентови ситуации да стигне до пълния обрат.

В крайна сметка, след като и късметът покри старозагорци, двубоят завърши при равен резултат 1:1.

След ремито Локомотив Пловдив се изкачи до второто място в класирането. Тимът е с равен брой точки с ЦСКА – 40, но има по-добри показатели в директните сблъсъци. В неделя „армейците“ ще имат възможност да си възвърнат второто място в мача срещу Етър на „Българска армия“. Берое остава на петата позиция с 33 пункта.