3. Efbet лига започна с изненада, Хебър надви Ботев (Пд)

Efbet лига започна с изненада, Хебър надви Ботев (Пд)

Efbet лига започна с изненада, Хебър надви Ботев (Пд) - Tribune.bg

Цветелин Тонев вкара първия гол за сезона

Хебър Пазарджик хвърли бомбата още в първия мач от новия сезон в Efbet Лига след като надигра с 1:0 Ботев Пловдив на "Коматево". Гостите успяха да се възползват от единствения си шанс пред гола, за да реализират, което се оказа достатъчно.

В първите минути на мача липсваха опасни ситуации пред двамата вратари, като Ботев бе по-агресивният отбор на терена.

В 14-ата минута Хидайет Ханкич отрази изстрел на Октай Хамдиев, който бе изведен от Ивайло Михайлов.

Три минути по-късно Николай Минков бе намерен от Ннади, но не успя да овладее добре и не последва опасност за Дебърлиев. В 30-ата минута Роберто Пунчец стреля над вратата. Две минути след това Емануел Току преодоля двама от Хебър, но завършващият му удар не бе силен и Дебърлиев без проблем улови.

В началните минути на втората част Ботев се настани в половината на Хебър. В 57-ата минута Антоан Бароан стреля от въздуха, но неточно.  В 61-ата минута Петър Дебърлиев се намеси решаващо при изстрел на Емануел Току.

В 74-ата минута Бароан уцели напречната греда, а след това топката стигна до Току, който я прати във вратата на Дебърлиев. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 78-ата минута Хебър вкара първото си попадение в елита. Футболист на Ботев изчисти лошо топката и тя попадна на крака на Цветелин Тонев, който с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле матира Ханкич.

Ботев Пд - Хебър 0:1