3. Формула 1 се завърна! Първа тренировка преди началото на Гран При Австрия

Формула 1 се завърна! Първа тренировка преди началото на Гран При Австрия

Формула 1 се завърна! Първа тренировка преди началото на Гран При Австрия - Tribune.bg

Формула 1 отново е на пистата с първата тренировка за откриването на сезон 2020 тази неделя в Гран При Австрия. Завръщането на отборите в боксовете и пилотите в болидите на пистата „Ред Бул Ринг“ идва след прекъсване за повече от три месеца на шампионата още преди неговия старт през март заради избухналата по целия свят пандемия от коронавирус.

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес беше най-бърз в първата свободна тренировка преди неделното състезание за Голямата награда на Австрия на пистата "Шпилберг". Британецът постави най-доброто време на 4.318-километровото трасе - 1:04.816 минути.

Неговият съотборник Валтери Ботас остана втори на 0.356 секунди, а трети се нареди Макс Ферстапен с Ред Бул на 0.602 секунди.

В класирането следват Карлос Сайнс с Макларън, Серхио Перес с Рейсинг Пойнт и Ландо Норис с МакЛарън.
Германецът Себастиан Фетел завърши 12-и. За него това е последен сезон с тима на Ферари.

Втората свободна тренировка е от 16:00 часа.

Сезонът във Формула 1 трябваше да стартира в средата на март в Австралия, но заради пандемията първите 10 състезания от календара бяха отложени или анулирани.

Новата програма на стартовете започва с два старта в Австрия (в неделя и на 12 юли), а седмица по-късно е Гран При на Унгария. Всички състезания се провеждат без публика и при спазване на строги санитарни правила.