Фулъм се завърна във Висшата лига

Фулъм се завърна във Висшата лига - Tribune.bg

Отборът от Западен Лондон победи Престън Норт Енд с 3:0.

Фулъм се завърна във Висшата лига на Англия като си гарантира едно от първите две места в Чемпиъншип, даващи право на промоция за елита.

Фулъм поведе с гол на сръбския таран Александър Митрович в 9-а минута, последва попадение на Фабио Карвальо, а до почивката Митрович вкара втория си гол в мача за крайното 3:0.

Фулъм е лидер във второто ниво на английския футбол с 86 точки от 42 мача. Лондончани са реализирали 98 гола, като 40 от тях са дело на Митрович.

Отборът се завръща в елита след един сезон в Чемпиъншип, а промоцията се изчислява на 240 милиона долара според миналогодишните финансови разчети на Делойт.

Сега целта на Фулъм до края на сезона е да спечели първото място в Чемпиъншип, като на този етап води с 9 точки пред втория Борнемут.