3. ФУТБОЛ: „Сините“ вече са втори след очакван успех над новак

ФУТБОЛ: „Сините“ вече са втори след очакван успех над новак

ФУТБОЛ: Сините вече са втори след очакван успех над новак - Tribune.bg

Левски реши всичко с два гола преди почивката и изпревари пловдивския Локомотив

Левски победи Царско село с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от XVII кръг на футболния ни елит, предаде БГНЕС.

Домакините отбелязаха и двата гола през първото полувреме.

Благодарение на тази победа тимът от „Герена“ се настани на второто място в подреждането с две точки повече от Локомотив Пловдив и със седем по-малко от лидера Лудогорец.

"Сините“ успяха да зарадват привържениците си в 27-ата минута, когато Найджъл Робърта отбеляза седмия си гол през сезона.

Паулиньо подаде на Станислав Иванов, който стреля, вратарят на Царско село отрази, но Робърта бе точен от добавка.

В 39-ата минута Левски удвои преднината си, след като Станислав Иванов се разписа.

Царско село не отправи нито един удар в очертанията на вратата на съперника си преди почивката.

Възпитаниците на Никола Спасов успяха да сторят това чак в 60-ата минута, когато Уесли Ната стреля опасно с глава, но вратарят Милан Миятович показа чудесен рефлекс и изби.

Отборът на Петър Хубчев създаде още няколко положения до края, но не успя да ги оползотвори.

В следващия кръг Царско село посреща Ботев Пловдив, a Левски гостува на Берое, който по-рано днес победи Дунав с 3:0.