3. Драматична вечер в топ футболните първенства на Европа

Драматична вечер в топ футболните първенства на Европа

Драматична вечер в топ футболните първенства на Европа - Tribune.bg

ПСЖ вдигна за осми път Суперкупата на Франция. Столичани спечелиха с 2:1 мача за трофея срещу Олимпик Марсилия. Мауро Икарди и появилият се от пейката Неймар вкараха за парижани, от съперника се разписа Димитри Пайе.

Холщайн (Кил) хвърли бомбата в турнира за Купата на Германия, след като отстрани носителя на трофея Байерн (Мюнхен) в мач от 1/16-финалите на турнира. В редовното време срещата завърши 2:2, а при дузпите втородивизионният тим се наложи с 6:5.

Барселона се класира за финала за Суперкупата на Испания. Каталунците надвиха Реал Сосиедад след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите "блаугранас" се наложи с 3:2. В герой за победителите се превърна Марк-Андре тер Щеген, който направи ключови спасявания и отрази два наказателни удара.

Очаквано извън групата остана суперзвездата на Барселона Лионел Меси, който е с травма след мача с Гранада.

Ювентус достигна много трудно до четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия.

Шампионите на страната победиха драматично с 3:2 след продължения гостуващия Дженоа, а в герой за тях се превърна дебютантът Хамза Рафиня.

Националът на Тунис записа първите си игрови минути, появявайки се 13 преди края на редовното време като резерва в Торино, а в 104-ата отбеляза гола на победата за Юве.

Лондонското дерби между Тотнъм и Фулъм от 16-ия кръг на английската Висша лига изненадващо завърши без победител.

"Шпорите" на Жозе Моуриньо бяха близо до очакван успех срещу гостуващия тим, който се намира в зоната на изпадащите, но допуснаха гол в края и взеха само точка след 1:1.

Головата им машина Хари Кейн откри резултата в 25-ата минута с красиво изпълнение след подаване на Серхио Регийон.

Добрата игра на Тотнъм продължи, но след почивката гостите имаха своите шансове и ги използваха.

Иван Кавалейро изравни четвърт час пред края.