3. Габриела Михайлова и Зиновия Ванева са шампионки на двойки на Държавното лично първенство по тенис за жени

Габриела Михайлова и Зиновия Ванева са шампионки на двойки на Държавното лично първенство по тенис за жени - Tribune.bg

Габриела Михайлова (ТК "Сливен 92", гр.Сливен) и Зиновия Ванева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) спечелиха титлата на двойки на Държавното лично първенство по тенис на закрито за жени "ВСК КЕНТАВЪР". Надпреварата се провежда в зала „София" в Борисовата градина.
Във финалната среща Михайлова и Ванева победиха с 6:3, 6:1 Хюлия Велиева (ТК "Про спорт", гр.София) и Лютфия Велиева (ТК "Про спорт", гр.София).

Ванева има възможност да направи златен дубъл. Тя се класира и за финала на сингъл, след като победи парньорката си на двойки Михайлова с 4:6, 6:3, 7:5. В спор за първото място Ванева ще играе срещу 16-годишната квалификантка Дария Радулова (ТК "НСА", гр.София).

Сестри Велиеви пропуснаха възможността да спечелят 13-ата в кариерите им титла при двойките.