3. Григор Димитров достигна до четвъртфиналите в Мелбърн

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите в Мелбърн

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите в Мелбърн - Tribune.bg

Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета над Алексей Попирин (Австралия).

Така Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Мелбърн „Мъри Ривър Оупън“, който е от категория АТП 250. В отделните части той завърши 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Пробив на старта на двубоя се оказа достатъчен за българина да вземе първия сет. През втората част хасковлията направи брейк в петия гейм, след което при 5:4 сервира за мача, поведе с 30:0, но допусна Попирин да направи обрат и да изравни за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Попирин се наложи със 7:5 точки. Във финалната трета част Димитров се представи по-добре и поведе с 5:0 гейма, след което затвори мача с 6:3.

За Димитров време за почивка няма да има. По-късно днес той ще изиграе четвъртфиналния си двубой, а негов съперник на корта ще бъде французинът Корентин Муте.

Григор Димитров е поставен под №2 в схемата. По-рано днес беше изтеглен и жребият за основната схема на започващия в понеделник Australian Open. В първия кръг Димитров ще играе с шампиона от US Open 2014 Марин Чилич.