3. Григор Димитров отново преклони глава пред Надал

Григор Димитров отново преклони глава пред Надал

Григор Димитров отново преклони глава пред Надал - Tribune.bg

Следващата седмица българинът ще участва на турнира в Барселона

Григор Димитров отпадна в третия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Димитров отстъпи пред шампиона от миналата година и 11-кратен победител в надпреварата Рафаел Надал с 4:6, 1:6 за 1 час и 34 минути игра, съобщиха от Българската федерация по тенис.

Българинът изигра много силен първи сет, в който успя да навакса изоставане от 1:4 гейма за да изравни за 4:4. В тези минути Димитров направи няколко феноменални точки и изправи публиката на крака. При 4:5 Димитров допусна няколко непредизвикани грешки и така Надал проби за втори път да затвори сета за 56 минути.

В началото на втората част Надал проби рано и затвърди за 3:0. Това прекърши съпротивата на българина и се стигна до нова победа Рафа.

Това беше 13-ти мач между двамата, а Надал вече води с 12-1 победи. За втора поредна година Надал побеждава Димитров в Монте Карло. Миналият сезон двамата се срещнаха на полуфиналите.

Следващата седмица Григор Димитров ще участва на турнира в Барселона, където получи „уайлд кард" от организаторите.