3. Григор Димитров започна сезон 2021 с победа

Григор Димитров започна сезон 2021 с победа

Григор Димитров започна сезон 2021 с победа - Tribune.bg

Най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над австралиеца Андрю Харис (№232 в ранглистата)

Срещата е от втория кръг на турнира на твърди кортове в Мелбърн от категория АТП 250. В отделните части Димитров взе превес с 6:3, 6:3 след 68 минути игра.

С изключение на шестия гейм в първия сет, в който допусна две двойни грешки и загуби подаването си, Димитров контролира събитията на корта през останалото време и напълно заслужено се поздрави с крайния успех.

Димитров приключи срещата с 8 аса и 6 двойни грешки. Българинът направи по 24 печеливши удара и непредизвикани грешки.

Григор Димитров, поставен под №2 в основната схема, ще срещне в следващия кръг друг представител на домакините – Алексей Попирин (№114 в ранглистата), а залогът ще бъде място на четвъртфиналите.

Водач в схемата е швейцарецът Стан Вавринка, който по-рано през деня също си осигури място в третия кръг.